czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieZatrudnimy pana pod warunkiem że pan się nie zna

Zatrudnimy pana pod warunkiem że pan się nie zna

Kilkudziesięcioosobowa polska firma IT, aplikuję na starszego programistę. Długie negocjacje pensji, doszliśmy do porozumienia. Dostaję do podpisu umowę, a na umowie punkt o tym, że nie jestem i nie byłem ich konkurencją i przez pół roku po zakończeniu pracy konkurencją nie będę.

Jest też zdefiniowana konkurencja – to dowolna praca w zakresie jaki firma ma w KRS, oczywiście wpisane mają programowanie, czyli przez pół roku po odejściu nie mogę pracować w swoim zawodzie i najwyraźniej oświadczam, że nie jestem i nie byłem specjalistą z ich branży. To dlaczego oni mnie w ogóle zatrudniają?

Po zakończeniu umowy przez te pół roku chcą wypłacać 1/3 wynagrodzenia (bez tego umowa o zakazie konkurencji byłaby nieważna), ale okazuje się, że wypłacą mi to ostatniego dnia. A z innego puntu umowy wynika, że mogą w dowolnym momencie zwolnić mnie z zakazu konkurencji i wtedy nic nie muszą płacić.

Szefowa na moje zastrzeżenia, że to wygląda jakby chcieli mnie zwolnić z zakazu przedostatniego dnia, no i generalnie takie sprzeczności wyglądają niepoważnie, zaczęła się pienić i stwierdziła, że umowę przygotowywali bardzo profesjonalni prawnicy a ja się nie znam.

Nie podpisałem umowy. Firma po roku zwinęła się, bo okazało się, że robili przekręty także z ZUSem i się na tym przejechali.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE