czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyNauczycielka z Włoch pobiła niechlubny rekord – Nie było jej w pracy...

Nauczycielka z Włoch pobiła niechlubny rekord – Nie było jej w pracy przez 20 lat!

Nauczycielka przedmiotów takich jak historia i filozofia, pracująca w liceum we Włoszech wyróżniła się niespotykaną absencją w pracy. Przez 24 lata trwania swojej kariery, nauczycielka miała 20-letnią przerwę w pracy. Ostateczną decyzję o jej zwolnieniu podjęło Ministerstwo Edukacji we Włoszech, a po długotrwałym sporze, Sąd Najwyższy podtrzymał tę decyzję, wskazując na „stałą i całkowitą niezdolność” do wykonywania obowiązków zawodowych nauczycielki.

Dziennik „La Stampa” zauważył, że nawet najbardziej utalentowani twórcy komedii nie mogliby wymyślić takiej opowieści o przywiązaniu do stanowiska. Nauczycielka z Chioggia, niedaleko Wenecji, zdołała utrzymać swoje stanowisko, pomimo dwóch dekad nieobecności, które rozłożyły się na dwa okresy dziesięcioletnie.

Dyrektor szkoły, w której pracowała, zgłosił sprawę nieobecnej nauczycielki do Ministerstwa Edukacji w 2013 roku, żądając przeprowadzenia kontroli. Po długiej serii nieobecności, nauczycielka wróciła do pracy na cztery miesiące, ale w tym czasie dyrekcja otrzymała od uczniów liczne skargi na jej pracę. Uczniowie krytykowali jej brak przygotowania do lekcji oraz arbitralne ocenianie.

Kontrola przeprowadzona przez Ministerstwo Edukacji w 2013 roku ujawniła masowe nieobecności i liczne błędy w podejściu oraz metodyce pracy nauczycielki, które oceniono jako „niezgodne z zasadami edukacji”. Dodatkowo, nauczycielka nie zwracała uwagi na to, co dzieje się w klasie i często korzystała z telefonu komórkowego.

W związku z powyższym, Ministerstwo podjęło decyzję o zwolnieniu jej dyscyplinarnym, ale nauczycielka odwołała się od tej decyzji, domagając się prawa do kontynuowania nauczania i zachowania „wolności” w tym zakresie.

Początkowo wygrała sprawę, jednak sąd apelacyjny uznał dwa lata później decyzję o zwolnieniu za słuszną. Teraz decyzję tę potwierdził Sąd Najwyższy, argumentując, że wolność nauczania „nie daje nauczycielowi prawa do dowolnego stosowania metodyk czy do braku planowania i organizowania lekcji”.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE