piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyZwolnił ich, bo nie chcieli załadować towarów dla Rosji i Białorusi

Zwolnił ich, bo nie chcieli załadować towarów dla Rosji i Białorusi

W jednej z łódzkich firm 7 pracowników odmówiło załadunku towarów, które miały trafić do Rosji oraz na Białoruś. W obecnej sytuacji większość z nas uzna to za godny naśladowania gest solidarności z zaatakowaną przez te kraje Ukrainą. Prezes firmy jednak zwolnił te 7 osób dyscyplinarnie, bo jak powiedział „nie może pozwolić, aby w jego firmie rządził pracownik, bo jest on od wykonywania poleceń”.

Firma z Łodzi współpracuje z kontrahentami z Rosji oraz Białorusi. W środę 2 marca doszło w niej do pojawienia się konfliktu pomiędzy kierownictwem, a pracownikami, którzy postanowili okazać swoją solidarność z owładniętą wojną Ukrainą. Konsekwencje dla tych 7 osób były bardzo surowe, gdyż zostały one zwolnione dyscyplinarnie z pracy.

Jak powiedział jeden ze zwolnionych pracowników:

„Z powodu tej całej sytuacji ruszyło nas sumienie i odmówiliśmy. Jedyny raz w naszej historii tutaj nie chcieliśmy przyłożenia ręki do wysyłki towaru do tych krajów, które dokonały inwazji na Ukrainę”.

Prezes firmy podjął próbę przekonania swoich pracowników do zmiany zdania i powrotu do obowiązków, a tym samym załadowania towaru. Ci jednak pozostali nieugięci, w związku z czym zostali zwolnieni dyscyplinarnie z pracy.

Radio Łódź przeprowadziło rozmowę z prezesem firmy, w której zaznaczył on, że w jej oddziale znajdującym się na Białorusi pracuje 30 osób, które przy zablokowaniu dostaw straciłyby źródło utrzymania.

Słowa prezesa:

„Ja jestem w 100 procentach za Ukrainą. Nigdy nie posunąłbym się do czegoś takiego, aby pomagać komuś, kto jest agresorem. Ale w tym przypadku mówimy o własnej firmie, która jest na terenie Białorusi”.

W wypowiedzi prezesa uwagę zwróciły również słowa, że jako członek zarządu nie może on pozwolić, aby w firmie rządził pracownik, gdyż jest on od wykonywania poleceń.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE