piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieRadio „studenckie”

Radio „studenckie”

Praca w jednej z rozgłośni akademickich w Polsce… Trudno to nawet nazwać pracą, skoro przed otrzymaniem umowy był to wolontariat, a potem praca za symboliczne pieniądze. Pieniądze bez jakiejkolwiek umowy. Nie miałam żadnego takiego papierka, mimo że inni dostawali informację na piśmie.

Od momentu uzyskania normalnej umowy o pracę wszystko się zmieniło. Szef uznał, że nadeszła pora na krytykowanie mnie, co robię źle. Tak jakbym wcześniej nie popełniała błędów, na które wypadałoby zwrócić uwagę. Kiedy powiedziałam mu, że fajnie by było, jakby mówił również o tym, co robię dobrze, olał temat.

Naczelna potrafiła mnie ochrzanić przy wszystkich i to w sprawie, w której nie miała kompletnie racji. Nieprofesjonalnie zachowywała się też wobec gości zaproszonych na wywiad, wpadając im co chwilę w słowo. Słuchacze przypominają jej o tym co jakiś czas, a ona uznaje, że nie ma co się przejmować krytykantami.

Naczelny woli inwestować w nowy sprzęt (fakt, że potrzebny), zamiast podnieść pensje pracownikom. Albo przeznaczyć cześć hajsu na nowych, np. studentów, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności.

No i właśnie, sedno sprawy. To radio już przestało być studenckie. Skoro nie ma nic do zaoferowania młodzieży (choć mogłoby, skoro jego zespół prowadzi ze studentami dziennikarstwa zajęcia na uniwersytecie), to nic dziwnego, że studenci do niego nie przychodzą. Albo są tylko po to, by odbębnić praktyki (autentyczne słowa jednej dziewczyny, która przyszła tam latem!).

Mało? Kiedy radio zmieniło nazwę na FB, usuwając człon „akademickie” (wyjątkowo dobry ruch), słuchaczka napisała, że w końcu się przyznali, bo trudno uważać się za radio związane z uniwersytetem, jeśli jest w nim audycja z udziałem wróżki.

Tak. Przychodziła tam wróżka. I jej program miał największą słuchalność ze wszystkich. To świadczy o poziomie stacji.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE