piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieDzień próbny w gastro i 5 złotych za godzinę

Dzień próbny w gastro i 5 złotych za godzinę

Więc podzielę się opowieścią z czasów gdy jeszcze malutko byłem obeznany w rynku pracy. Byłem po drugim roku studiów, szukałem jakiegoś miejsca, gdzie mógłbym zacząć prace, którą po wakacjach mógłbym kontynuować studiując. Padło na gastro, akurat szukali kelnera w pewnej restauracji w centrum Krakowa. Było to w 2018 roku.
Poszedłem na rozmowę o prace, prowadziła ją menadżerka, razem ze mną były jeszcze dwie osoby. Czego się dowiedziałem?
-strój załatwiamy sobie sami
-na umowie będzie minimalna, ale będziemy dostawać 5 zł na godzinę, bo są duże napiwki.
-minimum dwa razy w tygodniu zmiany 16-godzinne.
Mimo że wydało mi się podejrzane, w swojej naiwności poszedłem na dzień próbny (trwał łącznie 12 godzin – 4 przy otwarciu, potem przyjść na osiem godzin wieczorem).
Przychodzę, zgłaszam się do menadżerki, ta woła jakąś kelnerkę, przedstawia ją i mówi, że będzie mnie szkolić. Tamta kelnerka wystraszona, że nigdy tego nie robiła, że krótko tu jest jeszcze, co menadżerka skwitowała agresywnym tonem. Jak się okazało w ciągu dnia pracy – dziewczyna która mnie szkoliła miała 16-godzinną zmianę, przez to, że miała mnie szkolić nie mogła iść na przerwę na obiad.
Dowiedziałem się też że jeśli klienci wyjdą bez płacenia z Twojego stołu – płacisz całą kwotę. Wychodząc z nią na szybkiego papierosa pobiegłem do sklepu kupić jej batona by chociaż coś zjadła na szybko.
Na fajce podzieliłem się z kelnerkami, że w sumie trochę słabo 5 zeta na godzinę i takie zmiany to zostało to skwitowane tekstem „oho studencikowi się pracować nie chce”.
Generalnie następnego dnia nie przyszedłem, zadzwonili, pytają gdzie jestem, bo otwierają, powiedziałem, że w domu. Nie dostałem kasy za ten dzień próbny. Żałuje tylko jednego – że nie poszedłem wtedy do PIPu z takimi rewelacjami.
MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE