czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsy15 lat na L4 i pozew dla firmy za brak podwyżki

15 lat na L4 i pozew dla firmy za brak podwyżki

Specjalista ds. informatyki był na zwolnieniu chorobowym przez 15 lat i wnósł pozew przeciwko IBM, zarzucając firmie, że nie zwiększyła jego zarobków wynoszących 67 tys. dolarów w tym okresie. Jednak sędzia odrzucił jego wniosek.

Informatyk z Wielkiej Brytanii, będący na zwolnieniu zdrowotnym od 2008 roku, wystąpił przeciwko IBM z zarzutem, że korporacja nie dostosowała jego płacy podczas nieobecności z powodu choroby.

Zgodnie z decyzją sądu z poprzedniego tygodnia, sędzia pracy odrzucił wniosek, uzasadniając, że żądania nie stanowiły formy dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność, a informatyk został potraktowany w sposób korzystny.

Jak informuje „The Telegraph”, Ian Clifford, w wieku 50 lat, rozpoczął zwolnienie zdrowotne we wrześniu 2008 roku z powodu problemów psychicznych i nie wrócił do pracy do 2013 roku, kiedy zdiagnozowano u niego zaawansowaną białaczkę. Wówczas złożył skargę, w której twierdził, że w ciągu tych pięciu lat nie dostał podwyżki płacy ani na rekompensaty za urlop.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE