czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyNie uwierzysz co zrobił ten policjant kiedy zobaczył wysokość swojej premii

Nie uwierzysz co zrobił ten policjant kiedy zobaczył wysokość swojej premii

Pensje w policji z pewnością nie są w pełni zadowalające dla osób wykonujących ten zawód. Jednak pewną rekompensatą są różnorodne dodatki, w tym premie, jak ta kwartalna, która w ostatnim czasie została przyznana wszystkim policjantom na różnych szczeblach. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, jednak liniowi mundurowi otrzymali nawet kilkadziesiąt razy mniej niż komendanci na różnych szczeblach.

Jak to wygląda w liczbach?

Dziennikarzom udało się ustalić, że szeregowi policjanci najczęściej otrzymywali około 300 zł brutto premii w ramach dodatku do pensji. Jednak już komendanci na szczeblu powiatowym i rejonowym nawet po 6,5 tys. brutto. Idąc jeszcze wyżej komendanci wojewódzcy, razem ze swoimi zastępcami dostawali nawet po 8,5 tys. brutto.

Jak tłumaczą się Ci, co premie przyznawali?

Za ich rozdysponowanie odpowiedzialni są przełożeni wszystkich policjantów i komendantów. Komentując sprawę wskazali oni, że w ostatnim czasie to dowódcy mieli do realizowania o wiele więcej zadań, a dodatkowo nie przysługują im nadgodziny.

Co na to policjanci?

Z pewnością, jeden z nich, który pracuje na stałe na Mazowszu, nie przyjmuje takiego tłumaczenia. Otrzymał on premię w wysokości 176 zł, po czym zwrócił ją do Komendy Wojewódzkiej a opis przelewu brzmiał „Ta nagroda motywacyjna ubliża mi, godzi w moją godność i godność policjanta”.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE