czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsySamorządowiec jako mem na magnesach – miarka się przebrała – będzie proces!

Samorządowiec jako mem na magnesach – miarka się przebrała – będzie proces!

Internet obiegła informacja, że ktoś rozpoczął sprzedaż magnesów na lodówkę z memami. Interesujące jest jednak to, że na każdym z nich znajduje się podobizna Stanisława Derehajły, który jest radnym województwa podlaskiego i byłym wicemarszałkiem. Jak sam „obiekt memów” stwierdził, to już jest przesada. Podobno możemy spodziewać się procesu.

Zdjęcie całej gamy magnesów z memami z samorządowcem, opublikowane zostało na facebookowym profilu „Mordor na Domanieckiej”. Chodzi oczywiście o część Warszawy, w której znajdują się liczne biurowce, będące siedzibą wielu firm. Zaprezentowane na fotografii stoisko z magnesami uzyskało nazwę „Magnesy z imionami Panie Areczku”. Jeśli przyjrzymy się zdjęciu dostrzeżemy magnesy, na których znajdują się różne hasła, jednak wszystkie łączy jedno – wizerunek radnego Stanisława Derehajły.

Jeden wizerunek na magnesach z imionami

Wśród internautów pojawiło się wiele komentarzy nietypowych magnesów. Możemy przeczytać m.in.

Nawet zabawne, ale to konkretna osoba i dobrze znana w regionie Podlasia – Stanisław Derehajło i nie wiem, czy nie doszło do wykorzystania wizerunku bez jego zgody. Jeżeli do tego doszło, to podejrzewam, że producenci i dystrybutorzy mogą mieć problemy”

coś czuję, że ktoś tu stanie się bogatszy z dnia na dzień… i nie jest to pan od magnesów”

mem śmieszny, ale to wykorzystywanie wizerunku osoby prywatnej bez jej zgody”

Również sam zainteresowany, czyli radny Sławomir Derehajło już odniósł się do takiej formy „promocji”. Jak powiedział: „Rozmawiałem z prawnikami i zaczniemy kroki prawne przeciwko producentowi tych magnesów w związku z kradzieżą mego wizerunku. Ktoś przekroczył pewne normy i zarabia na moim wizerunku. Ja się na to nie godzę”.

Jak mówią prawnicy, sprzedaż wizerunku bez zgody osoby, do której on należy jest naruszeniem prawa do prywatności. Jaki będzie finał tej sprawy?

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE