piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsy900 pracowników zwolnionych w czasie konferencji na platformie Zoom

900 pracowników zwolnionych w czasie konferencji na platformie Zoom

Bardzo kontrowersyjna i wzbudzająca sporo emocji sprawa dotyczy amerykańskiej firmy, która zajmuje się kredytami hipotecznymi – Better.com. Jej prezes zwołał konferencję na platformie ZOOM dla znacznego grona swoich pracowników. Wzięło w niej udział aż 900 osób.

Słowa wypowiedziane przez Vishala Garg’a nie pozostawiły złudzeń, choć z pewnością były ogromnym zaskoczeniem, dla uczestników spotkania.

Jeżeli bierzecie udział w tym spotkaniu, oznacza to, że jesteście częścią pechowej grupy, która zostanie zwolniona. Wasze zatrudnienie tutaj zostaje przerwane w trybie natychmiastowym”

Te słowa sprawiły, że w czasie jednej firmowej konferencji online pracę straciło 900 osób, czyli aż 15% pracowników firmy. Tłumaczenia ze strony przedsiębiorstwa wskazywały, że zwolnienia były podyktowane trudną sytuacją finansową. Jednak diametralnie inna wersja pojawia się w amerykańskich mediach, które podają, że wcale kondycja firmy nie jest zła, że jej przychody za ubiegły rok wzrosły dziesięciokrotnie i planuje ona wejście na giełdę.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób straciło zatrudnienie. Dostaną oni pensję za grudzień oraz trzymiesięczną odprawę.

Już po zwolnieniach pojawiły się informacje, że Garg miał poprzez anonimowe wpisy oskarżać pracowników o pracowanie po dwie godziny dziennie i okradanie w taki sposób klientów. Co ciekawe już w zeszłym roku w Forbsie opublikowana została treść maila, napisanego przez prezesa do pracowników. Jego treść brzmiała następująco:

Jesteście cholernie za wolni. Jesteście bandą głupich delfinów”

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE