czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieGrubo i o dużej firmie.

Grubo i o dużej firmie.

Wysłałem jakoś w 2015 roku CV na „Kierownika zespołu handlowców” do firmy ubezpieczeniowej (jedna z większych). Miałem kilka lat doświadczenia w zarządzaniu małym (4 osoby) zespołem, więc uznałem, że pora podnieść poprzeczkę.

Zaproszono mnie na rozmowę, więc jakiś czas później przychodzę na rekrutację i okazuje się, że będzie ona prowadzona w formie „prezentacji”. Wchodzę więc do pomieszczenia, a tam aula, na której siedzi 50 osób. Myślę sobie. No ok. Może chcą wyjaśnić dokładnie na czym polega praca, by nikt nie był w (jak to mawiał Lech Wałęsa) „mylnym błędzie” odnośnie specyfikacji miejsca pracy i obowiązków. Pewnie część od razu się wykruszy.

Na scenę wchodzi babeczka i odpala PowerPointa z prezentacją tłumaczącą w najdrobniejszych szczegółach, dlaczego ich firma jest turbo-z*jebista i to zaszczyt dla nich pracować.

W pewnym momencie na slajdzie pojawia się czarno-białe zdjęcie śp. Anny Przybylskiej (aktorka, zmarła na guza trzustki w 2014 roku), obok jej zdjęcia skan gazety pokroju SuperExpress z trumną i wielkim pochodem ludzi z nagłówkiem „Żegnamy Cię Aniu”.
Prowadząca prezentacje z kamienną twarzą powiedziała: „Anna Przybylska nie była ubezpieczona i dlatego teraz jej dzieci żyją w biedzie”, po czym przełączyła slajd na następny, na którym była uśmiechnięta Monika Kuszyńska (wokalista Varius Manx, po wypadku sparaliżowana od pasa w dół).

Prowadząca z uśmiechem powiedziała: „Za to Pani Monika jest naszą klientką i dlatego było ją stać na drogi wózek inwalidzki”.

Nie będę tego komentować. Wyszedłem.

Generalnie jest pointa mojego starania się o pracę u nich, która również jest perełką sama w sobie – następnego dnia rano zadzwoniono do mnie (zdziwiony byłem, bo przecież wyszedłem w trakcie) z pytaniem, czy jestem gotów założyć własną działalność gospodarczą.

Tak.

Okazało się, że pod ogłoszeniem na „Kierownika zespołu handlowców” szukali tak naprawdę franczyzobiorców, którzy mają sobie otworzyć nowy punkt ubezpieczeniowy i tam sobie będą mogli „zarządzać”.

Kurtyna.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE