czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyImpreza masowa według wskazówek Janusza

Impreza masowa według wskazówek Janusza

Radomskie Air Show przyciągnęło liczne tłumy, chociaż panujące wysokie temperatury i liczne ograniczenia sprawiły, że wielu uczestników narzekało na organizację wydarzenia. Wśród najbardziej kontrowersyjnych decyzji organizatorów była ilość wody, jaką uczestnicy mogli wnosić na teren – jedynie pół litra.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show co roku cieszą się ogromną popularnością wśród entuzjastów lotnictwa. Tym razem jednak, oprócz zachwytu nad efektownymi pokazami, dominowały narzekania na organizację oraz kwestie związane z dostępem do wody.

Już na samym początku wydarzenia wielu gości musiało czekać kilka godzin w kolejce do zakupu biletów, a następnie kolejne półtorej godziny, aby dostać się na teren imprezy. Krytyka ze strony uczestników nie opadła, a wielu z nich wyraziło swoje frustracje w mediach społecznościowych.

Chociaż obiecano liczne punkty z wodą, w rzeczywistości były one nieliczne i zapełnienie swojej butelki było wyzwaniem. Wielu uczestników spędziło wiele godzin w kolejce do punktów z wodą, co w skrajnym upale stało się dla wielu prawdziwą męczarnią.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy cena półlitrowej butelki wody wzrosła z 8 zł do 30 zł. Dopiero po godzinie 16 organizatorzy zaczęli instalować kurtyny wodne dla schłodzenia tłumów.

Nie była to jedyna kontrowersja związana z wydarzeniem. Chętni do zakupu piwa musieli czekać w dwóch kolejkach: jednej po żetony, a drugiej po napój. Do tego problemy z terminalami płatniczymi sprawiły, że wiele stoisk gastronomicznych akceptowało jedynie płatności gotówką.

W rezultacie medycy musieli interweniować w ponad 300 przypadkach, z czego 8 zakończyło się hospitalizacją.

Organizatorem Air Show była Agencja Mienia Wojskowego podlegająca Ministerstwu Obrony Narodowej. W odpowiedzi na falę krytyki, rzecznik Agencji, Małgorzata Weber, wyjaśniła, że tegoroczne procedury były bardziej rygorystyczne z powodów geopolitycznych. Ponadto zmiana właściciela lotniska, którym teraz jest Port Lotniczy Warszawa-Radom, wpłynęła na infrastrukturę dostępną podczas imprezy.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE