czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowiePalikot mierzy się z problemami finansowymi; zarzuty dotyczące zaległości płacowych

Palikot mierzy się z problemami finansowymi; zarzuty dotyczące zaległości płacowych

Inwestorzy, którzy zainwestowali w przedsięwzięcie prowadzone przez Janusza Palikota oraz Kuby Wojewódzkiego, wyrażają obawy związane z możliwością utraty swoich inwestycji. Istnieją doniesienia o opóźnieniach w spłacie odsetek z zaciągniętych kredytów, a suma zobowiązań firmy została oszacowana na kwotę przekraczającą 21 mln złotych.

Zadłużenie spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina wynosiło pod koniec lipca aż 177 mln zł, wliczając w to naliczone odsetki. Organy skarbowe rozpoczęły kontrolę działalności związanej z Palikotem. Dodatkowo, spółka złożyła wniosek sądowy o wprowadzenie postępowania mającego na celu uregulowanie długów wobec wierzycieli.

Istnieją również informacje o opóźnieniach w wypłacie pensji pracownikom sieci sklepów Piwo Świeże Dziś. Jak twierdzi jedna z zatrudnionych osób, problem dotyczy wielu pracowników – od sprzedawców, poprzez kierowników regionalnych, aż po dostawców.

Mimo obietnic władz firmy Tenczynek Świeże dotyczących spłaty zaległych zobowiązań, pracownicy informują o braku otrzymania należnych im środków. Sytuację skomentował aktywista Jan Śpiewak, zarzucając Palikotowi niewywiązanie się z obietnic oraz łamanie prawa.

W odpowiedzi na krytykę ze strony Śpiewaka, Palikot zdecydował się na kampanię reklamową na Facebooku przeciwko aktywiście. Z reklamy dowiadujemy się, że w związku z rzekomym naruszeniem dóbr osobistych, Palikot złożył pozew o odszkodowanie na rzecz organizacji charytatywnej. Dodatkowo, w ramach promocji, firma oferuje rabat dla klientów, którzy użyją hasła „śpiewak”.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE