czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyPodwyżka inflacyjna w Amazonie

Podwyżka inflacyjna w Amazonie

Wysoka inflacja sprawia, że ocenie koszty życia znacznie wzrosły. W związku z tym, w wielu branżach pojawiają się podwyżki, o które zabiegają pracownicy. Odczuwamy to wszyscy, w komunikacji miejskiej, restauracjach i sklepach, a nawet w cenach prądu czy ogrzewania. Ogólnopolski Związek Zawodowy „Inicjatywa Pracownicza” negocjował podwyżki z przedstawicielami firmy Amazon w Polsce. Jakie padły propozycje?

Nie do zaakceptowania

Firma Amazon jest obecnie jedną z największych firm na świecie, jedynie w Polsce stworzyła 25 tysięcy miejsc pracy. Z pewnością nie należy ona do zadań najłatwiejszych fizycznie. Przy dużych posiadanych przez firmę zasobach, propozycja podwyżki z ich strony to zaledwie 1,5 zł brutto za godzinę pracy, co oznacza około 250 zł brutto dodatkowego wynagrodzenia przy pełnym etacie.

Kwota ta jest zatrważająco niska i z pewnością nie uwzględnia, dzisiejszej sytuacji ekonomicznej, która sprawia, że niskie wynagrodzenia uniemożliwiają utrzymanie siebie i rodziny. Związki uważają, że firma nie bierze pod uwagę inflacji i podwyżki, aby mogły wejść w życie powinny wynieść co najmniej 6 zł brutto za godzinę.

Do obecnej chwili związkowcom nie udało się dojść do porozumienia z pracodawcą. Jednocześnie pojawiły się zapowiedzi dalszych negocjacji po ustaleniu mediatora.

Na chwilę obecną wiadomo, że godzinowa stawka dla pracowników magazynów ma wzrosnąć od października z 22,5 zł brutto do 24 zł. Spółka dotąd nie odniosła się bezpośrednio do żądań pracowników.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE