piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowiePraktyki i januszowanie w salonie fryzjerskim

Praktyki i januszowanie w salonie fryzjerskim

Miałam kiedyś praktyki zawodowe, takie ze szkoły. Trwały cały rok tylko były 3 lub 4 dni w tygodniu w salonie fryzjerskim, resztę dni poza niedzielą było się w szkole.
Do tej pory pamiętam januszowskie zagrania mojej szefowej z salonu.

Musiałyśmy czyścić gąbką jednorazowe foliowe peleryny do farb i zostawiać je do suszenia, chodziło o życie śladów po ewentualnej wcześniejszej farbie, poza tym jednorazowe rękawiczki niktrylowe, które wtedy kosztowały mniej niż 10zl za 100sztuk były wielorazowego użytku.

Po użyciu myło się je jak ręce, wycierało ręcznikiem, mąka ziemniaczana, na lewą stronę i do pudełka, były tak używane aż któraś nie pękła wtedy dobierało się jedną nową. Ręczniki materiałowe, które zakładano klientkom na nie były prane, chyba że jakiś już śmierdział, szefowej było szkoda wyprać, bo proszek kosztuje.

Tak samo w salonie stały pojemniki na typowo fryzjerskie szampony, odżywki z droższych marek, a na zapleczu do dozowników od szamponu za 300zl przez lejek pompowało się szampon i odżywkę z Joanny z 5l baniaka.

Farby jedne z najtańszych na rynku, zamawiane typowo pod to, jakie kolory są robione w salonie, jak ktoś przyszedł i nie było takiego koloru to szefowa zamiast przepisać klienta na inny dzień i zamówić farby kazała latać nam do rossmana i kupić odpowiedni kolor, wnieść to do salonu tak żeby klientka nie widziała.

Oczywiście jedna z tańszych farb typu palette czy Joanna. Potrafiła nawet kazać suszyć bibułki do kręcenia końcówek od trwałej, paczka 100sztuk wychodziła koło 2zl. Wydzielanie ręczników do mycia luster, że możemy zużyć 3 listki ręcznika na każde (lustro 2m na 80cm).

Na pocieszenie powiem, że nie w każdym salonie tak jest, zakładam i mam nadzieję, że w mniejszości, bo potem pracowałam w kilku miejscach i nigdy się już z czymś takim nie spotkałam.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE