czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyPrezes oburzony, że pracownicy odchodzą w takim stylu

Prezes oburzony, że pracownicy odchodzą w takim stylu

Prezes znaczącej firmy carsharingowej w regionie Europy Środkowej, Maciej Panek, podzielił się swoim niezadowoleniem związanych z postawami pracowniczymi. W ostatnich komentarzach wyraził rozczarowanie wobec osób, które podczas zatrudnienia poszukują innych ofert pracy, nie informując o tym swojego obecnego pracodawcy.

Etyka zawodowa a poszukiwanie nowej pracy

Panek zauważył, że zachowanie takie uważa za brak uczciwości, który może prowadzić do obniżenia poziomu zaangażowania pracownika w wykonywane obowiązki. Podkreślił, że zmiana postawy pracownika powinna skutkować dyskusją o adekwatności wynagrodzenia do wkładu w pracę. Prezes wskazał, że otwarta komunikacja na temat potrzeb i oczekiwań jest kluczowa dla budowania relacji pracownik-pracodawca.

Kwestia uczciwości i otwartości w relacjach zawodowych

W dalszej części wypowiedzi Maciej Panek przyznał, że choć rozumie potrzebę zabezpieczenia się pracownika przed zmianą pracy, to jednak wolałby, aby pracownicy byli otwarci co do swoich zamiarów zawodowych. Zasygnalizował, że brak szczerości w tej kwestii uważa za nieuczciwy i niepożądany.

Wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego

Panek odniósł się również do motywacji pracowników do zmiany pracy ze względu na lepsze wynagrodzenie. Zaznaczył, że mimo obecnych wyzwań rynkowych, wartościowa jest otwartość pracownika wobec pracodawcy. Zakończył stwierdzeniem, że choć nie może zatrzymać pracownika zmierzającego do innej firmy, jest gotów rozważać i rozwiązywać problemy, które mogą być przyczyną takiej decyzji.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE