czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyStrajk na poczcie przed wyborami

Strajk na poczcie przed wyborami

Planowany protest w Poczcie Polskiej odbędzie się krótko przed zbliżającymi się wyborami.

Pracownicy Poczcie Polskiej za pośrednictwem swoich związków zawodowych postanowili przeprowadzić dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Jego data wyznaczona jest na 11 października 2023 roku, pomiędzy 8:00 a 10:00. Czynność ta jest reakcją na trudne negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń, które prowadzono przez wiele miesięcy.

Głównym powodem niezadowolenia jest brak porozumienia w sprawie podniesienia płac o kwotę w zakresie 800-1000 zł. Związki zawodowe podkreśliły, że pomimo zaangażowania mediatora, nie udało się osiągnąć żadnego kompromisu z pracodawcą. Co więcej, ogłoszono, że kadra kierownicza, która i tak zarabia dobrze w stosunku do rynkowych standardów, dostała premie za spełnienie co najmniej 60% planów.

Pracownicy czują się zignorowani, szczególnie po tym, jak 7 września dostali informacje od pracodawcy o chęci zakończenia sporu, a następnego dnia ogłoszono rozpoczęcie negocjacji płacowych z innymi związkami zawodowymi. W oficjalnym oświadczeniu pracownicy opisali swój planowany protest jako wyraz „zmęczenia, bezsilności oraz frustracji”.

Warto dodać, że wyznaczona data strajku przypada na kilka dni przed wyborami do Sejmu i Senatu, które mają miejsce 15 października 2023 roku.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE