czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyiPhone 15: koniec wyzysku dzieci

iPhone 15: koniec wyzysku dzieci

W świecie, gdzie technologia spotyka się z odpowiedzialnością społeczną, CEO Apple, Tim Cook, przekazuje ważne zapewnienia dotyczące najnowszego produktu giganta z Cupertino – iPhone’a 15. W rozmowie z popularną artystką Dua Lipą w jej podcast „At Your Service”, Cook odniósł się do wrażliwego tematu wykorzystywania pracy dzieci w kopalniach kobaltu.

iPhone 15 bez cienia wyzysku dziecięcej pracy

Podczas niezwykłego spotkania, które łączyło światy muzyki i technologii, Cook nie unikał trudnych pytań. Konfrontowany z problemem pracy dzieci, szczególnie w kontekście wydobycia kobaltu w Demokratycznej Republice Konga, Cook stanowczo zapewnił, że najnowsza linia smartfonów Apple jest wolna od surowców pozyskanych w nieetyczny sposób.

Procesy produkcji pod lupą

Tim Cook podkreślił, że Apple śledzi każdy etap tworzenia swoich produktów, od kopalń po huty, by zapewnić, że żaden z komponentów nie jest owocem pracy najmłodszych. Stanowisko to jest odpowiedzią na alarmujące dane, według których znaczący procent dzieci w Demokratycznej Republice Konga jest zmuszany do pracy w przemyśle wydobywczym.

Wizerunek Apple: Marketing czy Misja?

Dyskusja szybko przeniosła się na grunt oceny działań Apple. Czy deklaracje Tima Cooka są tylko chwilowym ociepleniem wizerunku, czy też odzwierciedlają rzeczywiste zaangażowanie firmy w produkcję etyczną i odpowiedzialną? Przypomnienie wcześniejszych oskarżeń wobec partnerów Apple i zobowiązań firmy do osiągnięcia neutralności węglowej rzuca cień na te deklaracje.

Odpowiedź na pytanie, czy Apple faktycznie odwrócił się od praktyk wykorzystujących pracę dzieci, czy też cała sytuacja jest częścią większej strategii marketingowej, pozostaje otwarta. Co nie ulega wątpliwości, to fakt, że temat ten, poruszony w tak szerokim forum, może przyczynić się do głębszej refleksji nad etyką w branży technologicznej.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE