piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieMałomiasteczkowy januszeks, firma prowadzona przez ojca, matkę i syna

Małomiasteczkowy januszeks, firma prowadzona przez ojca, matkę i syna

Ojciec… pod pantoflem żony, najpierw udziela urlopu pracownikom między świętami potem pod wpływem żony zmienia zdanie „bo się porozjeżdżają i covida przywiozą. Zmuszanie do szczepień, zatrudnianie na podstawie przeglądu profilów społecznościowych.

Ja na stanowisku administracyjnym/magazynowym musiałam odśnieżać przed firmą, sprzątać biura, też po synu, który był totalnym bałaganiarzem, zmywać naczynia po kawach herbatach szefostwa, pracować na magazynie ciężko, fizycznie, tony żelastwa przerzuciłam, kiedyś żona, czyli szefowa przyszła zasugerować, żeby wyłączyć lodówkę (taka malutka-barek) bo nowy ład jest i trzeba oszczędzać.

Gdy powiedziałam, że chodzę z moim synem do kina to usłyszałam, że żyję jak bogaczka i że Ona ze swoimi dziećmi do kina nie chodziła i głupie nie są. Natarczywe nagabywanie szefowej, nawet nie wiem jak to nazwać, że powinnam znaleźć sobie faceta.

Gdy poprosiłam o pronto albo inny środek do ścierania kurzu, przyniosła ścierki z mikrofibry i mówi, że wystarczy sama woda, że Ona jest eko i nie uznaje takich środków. Oczywiście czasem trafiła przez przypadek faktura z chemią do domu i były tam takie środki jak pronto itp.

Najgorsze jednak było przed wypłatą. Nie dość, że czekali do samego końca, czyli do 10, chociaż pełne konto było, to jeszcze… najdelikatniej mówiąc odwalało im. Czepiali się wszystkiego, nawet najmniejszych pierdół. Raz nawet dostałam rozkaz, że mam codziennie rano donosić, kto się spóźnił i o ile minut.

Na sam koniec mojej kariery tam, co kilka dni miałam kontrolowane dokumenty pracownicy, która pracowała u nich 10 lat i śmiała zajść w ciążę i iść na chorobowe. „Ta to nas naciągnęła”. Jak kontrolowane? Np czy dobrze obliczyłam zaległy urlop (co tak dużo?) Czy wypełniła poprawnie wszystkie wnioski, czy formalności wszystkie dopełnione, w skrócie szukanie do czego się doczepić.

Mogłabym książkę napisać. …Skutek: l4, depresja, wypalenie, stany lękowe. Uciekajcie od razu, jak tylko Janusze zdradzą się ze swoim cwaniactwem, sknerstwem i chamstwem! Zdrowie i życie nie są tego warte!!!

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE