czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowiePraca w E.Leclerc przez agencję

Praca w E.Leclerc przez agencję

Na początku 2013 zatrudniłem się jako kasjer do sklepu LeClerc w Rzeszowie. Umowa zlecenie, nikt nigdy innej nie dostał, oczywiście zatrudniali przez proxy firmę, która na legalu zgodnie z umową odbierała 20% pensji, więc miałem 6zł na rękę. Niektórzy mieli mniej (jeden typ co pracował tam ponad rok nieźle się wkurwił jak mu powiedziałem o moich zarobkach, bo mu płacili aż 5.20zł).

Pominę temat wk*rwiających klientów (zazwyczaj emerytów), którzy szli się skarżyć po tym jak im skasujesz towar nie w tej kolejności co wyłożyli na taśmę.

Często się zdarzało, że w sklepie mały ruch dlatego mogli wysłać pracowników do domu już po godzinie roboty. I nie obchodzi ich to, że połowę z zarobku przewalisz na dojazd.

Temat przerw to osobna historia, takiej brutalności nie znajdziecie nawet w filmach Tarantino: jeśli chcesz wyjść do toalety, musisz dzwonić telefonem (jest pod każdą kasą) do działu obsługi klienta i czekać zgody. Raz mi się bardzo chciało, ale Pani managerka powiedziała „jest duży ruch, zadzwoń za 30 minut”.

Jak chcesz zjeść, to przerwa tylko jeśli pracujesz ponad 6 godzin w dniu. Przy wychodzeniu na przerwę najpierw przeszukuje ochrona, potem musisz się przebrać, bo w stroju nie możesz wyjść na zewnątrz albo do sklepu na zakupy. Potem się przebrać z powrotem. Więc na zjedzenia bułki masz jakieś 6 minut.

Płacą pensję w przyszłym miesiącu po 25, zawsze wisi lista osób oraz komu ile hajsu odliczają. Że niby źle gdzieś coś policzyłem, na prośbę udowodnić Pani księgowa odpowiedziała: „nie”.

Przy tych zarobkach odliczone 40-50zł co miesiąc bolało.

Aha, rodzynek: z pierwszej pensji odliczyli 60zł za firmowy strój, który po zwolnieniu musiałem im oddać, bo tylko pracownik sklepu ma prawo posiadać go (niby jest na świecie świr co te szmaty by ubierał poza pracą).

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE