piątek, 9 lutego, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieStrajki Paraliżują Niemieckie Lotniska: Kryzys w Transporcie Czy Ostra Gra o Wysokie...

Strajki Paraliżują Niemieckie Lotniska: Kryzys w Transporcie Czy Ostra Gra o Wysokie Stawki?

Media na całym świecie podają informację o tym, że niemieckie lotniska stały się areną intensywnego konfliktu między pracownikami a zarządzającymi, po tym jak strajki kontrolerów bezpieczeństwa sparaliżowały ruch lotniczy, wpływając na plany prawie 200 tysięcy pasażerów. Niemieckie porty lotnicze w 11 miastach, w tym Frankfurt, Berlin, i Hamburg, znalazły się w centrum kontrowersji po tym, jak żądania podwyżek płacowych wywołały falę odwołanych i opóźnionych lotów. 24-godzinny strajk wywołał prawdziwy paraliż.

Punkt Zapalny: Kwestie Płacowe i Warunki Pracy

Strajk, zorganizowany przez wpływowy związek zawodowy Verdi, jest jednym z serii protestów w niemieckim sektorze transportu. Związek domaga się podwyżki wynagrodzenia o 2,8 euro za godzinę oraz hojniejszych stawek za nadgodziny. Wolfgang Pieper, główny negocjator z ramienia związku, podkreślił, że atrakcyjność finansowa pracy personelu ochrony jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

Chaos na Lotniskach: Skutki dla Pasażerów

Niemieckie Stowarzyszenie Portów Lotniczych ADV szacuje, że skutkiem strajku jest ponad 1100 odwołanych lub opóźnionych lotów. We Frankfurcie odwołano 310 z 1120 zaplanowanych lotów, a sytuacja jest podobna na innych niemieckich lotniskach. Rzecznik lotniska Berlin Brandenburg zapowiedział, że wszystkie odloty zostały odwołane, ale sytuacja ma wrócić do normy z początkiem ferii zimowych.

Głosy Krytyki i Apel o Rozwiązanie Konfliktu

Ralph Beisel, dyrektor generalny ADV, skrytykował strajki, twierdząc, że codzienne zapowiedzi protestów szkodzą mobilności i gospodarce Niemiec. Wzywa do zaprzestania strajków i znalezienia rozwiązania konfliktu.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE