piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieSzemrana rekrutacja do call center

Szemrana rekrutacja do call center

Warszawa jakoś 2016/2017. Jako zdesperowany student 2 roku finansów i rachunkowości, szukałem pierwszej pracy w branży na 1/2 etatu, aby moc cokolwiek wpisać w cv i od czegoś zacząć. Pracy szukałem na gumtree i Olx.

Natrafiłem na ogłoszenie w stylu „praca w banku, backoffice, studenci mile widziani itp…”
W ogłoszeniu nie było żadnych informacji o pracodawcy, ale zaaplikowałem. Jeszcze tego samego dnia dostałem telefon, przedstawiono mi po krotce, że jest to praca dla banku BNP pariba i że szukają studentów na backoffice itd. Zaproszono mnie na rozmowę do jednego z biur przy ulicy cybernetyki.

Pojawiłem się na miejscu, kazano mi wypełnić kwestionariusz i zaczekać na recepcji, ktoś miał się po mnie zgłosić. Co chwile zaczęły przychodzić nowe osoby i robić to samo co ja, co zaczęło mnie nieco dziwić. Po 30 minutach czekania w recepcji było tych osób już około 20 i zaczynałem się martwić, o co chodzi.

W końcu przyszedł jakiś człowiek, podziękował nam za przybycie i zaprosił do salki konferencyjnej. Przedstawił się, oznajmił ze niestety dosłownie godzinę temu dowiedział ze ze projekt pracy dla banku jest już nieaktualny, ale właśnie dziś został otwarty nowy projekt dla jednej z lini lotniczych do obsługi połączeń przychodzących na słuchawce (call center). Człowiek nie dał sobie dojść do słowa i opowiadał jakie super zarobki, prowizje i możliwości daje ta praca, a młodzi zszokowani ludzie słuchali dalej aż w końcu przyszła pora na pytania.

Jako pierwszy postanowiłem się zgłosić do pytań, powiedziałem wprost ze myślę ze od początku było to ukartowane i żadnej rekrutacji do banku nie było, coś tam gościa nawyklinalem od oszustów, zagroziłem pozwem, wstałem i wyszedłem i dosłownie wszystkie 20 osób za mną.

Była to magiczna rekrutacja do jednej z warszawskich firm call center przy ulicy cybernetyki.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE