piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieTyle nam zawdzięczasz

Tyle nam zawdzięczasz

Zwolnili mnie kiedyś z pewnej restauracji ze słowami, że jak będą etaty to do mnie zadzwonią. Pracowały tam moje znajome, które też odeszły, ale po jakimś czasie. Opowiadały mi co się dzieje w restauracji. Trochę przykro, że tak mnie zwolnili z dnia na dzień ale co zrobić.

Pan manager dzwonił do mnie w okolicach świąt, przyjdź i pomóż. Nie propozycja przyjęcia mnie, tylko jest impreza świąteczna, trzeba pomoc. Gdy odmówiłam, dostałam opieprz przez telefon, że jak to tak. Myślałam, że dałam im jasno do zrozumienia, nie będę przychodzić im pomagać, nie opłaca mi się to.

Na mieście spotkałam szefową restauracji i też mnie zatrzymała, żebym wróciła do pomocy na sezon, zaczynała się już wiosna. Powiedziałam, że, nic nie obiecuję. Za jakiś tydzień zadzwoniła do mnie sama osobiście, ze słowami przyjdź na dwie godziny. Ponoć restauracja nie wyrabiała się. Powtórzyłam, że nie opłaca mi się wiązać butów na dwie godziny. Głos jej się podłamał, zaproponowała, że jak przyjdę to wpisze mnie w grafik i że już będę tam pracowała na stałe. Powiedziałam szczerze, że po tym jak mnie zwolnili, to już za bardzo im nie ufam i że podziękuję.

Babie odwaliło i odpaliła się, że tyle im zawdzięczam i powinnam pomóc. Niby co zawdzięczam? Pracowałam tam, a oni mi płacili. Po tym przestali dzwonić. I historia wcale się nie zakończyła. Baba zaczęła rozgadywać, jaką to niewdzięczna, personą jestem. Jak mogłam tak ich oszukać, nie mam już wstępu do restauracji nigdy itp.itd. Oczywiście doszło to do mnie.

Szczyt jej debilizmu osiągnęła gdy kazała tym moim znajomym, przekazać mi, że ją niesamowicie wk*******, bo tak się nie robi, tyle mi dali, miałam pracę, pieniądze. Te znajome opowiadały, że atmosfera robiła się nerwowa z miesiąca na miesiąc.

Szefowa odpalała się jak tylko ktoś mówił, że odchodzi. Ona żyła w czasach, gdzie ludzie całowali ją po stopach za to, że mieli u niej pracę. Teraz w tej restauracji, pracuje rodzina szefowej. Jej dzieci, głównie. Akcja miała miejsce kilka lat temu, a ona do dziś udaje, że mnie nie zna na ulicy.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE