piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsyWykonywała ciężką fizyczną pracę w południowej Walii za 1,41 funta za godzinę!

Wykonywała ciężką fizyczną pracę w południowej Walii za 1,41 funta za godzinę!

Ludzkie losy toczą się w różny sposób. Niestety 69-letnia Julie Miles znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, co zostało perfidnie wykorzystane przez nieuczciwego pracodawcę. Kobieta nie miała gdzie mieszkać i miała problemy finansowe, w związku z tym w roku 2014 zgodziła się na nieludzkie warunki, jakie zaproponował właściciel hotelu południowej Walii.

Kobieta za godzinę pracy otrzymywała głodową stawkę 1,41 funta, a dodatkowo została zakwaterowana w zimnej i wilgotnej piwnicy. W takich warunkach pracowała przez trzy lata, aż zdecydowała się odejść i wnieść pozew do sądu przeciwko swojemu pracodawcy.

Na sali sądowej pojawiło się wiele faktów świadczących przeciwko właścicielowi hotelu w Great Western Hotel w Abergavenny. Kobieta pracowała po 60 godzin tygodniowo, sprzątaniem hotelu, w tym ścieleniem łóżek, sprzątaniem pokoi, praniem pościeli, odkurzaniem i myciem toalet w barze, zajmowała się sama w pojedynkę.

Dodatkowo pracodawca, wykorzystując ją bezbronność i brak innej możliwości, traktował ją jak służącą, musiała być do jego dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo w sądzie okazało się, że niektóre zachowania szefa w stosunku do pracownicy miały podtekst seksualny, kilkakrotnie łapał ją w talii, czy składał niedwuznaczne propozycje. Kobieta nie zgłosiła tego, ponieważ wówczas bała się, że straci pracę i miejsce do spania.

Ponadto Julia Miles nie mogła korzystać z urlopu. Nie miała w tej pracy do niego prawa. Pracowała przez cały rok bez przerwy. Usłyszała nawet od szefa, że skoro w zeszłym roku nie miała dnia wolnego, to teraz też nie musi.

Odszkodowanie

Jednak w roku 2018 po odejściu z hotelu zdecydowała się złożyć pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Sąd orzekł na jej rzecz odszkodowanie od szefa w wysokości 55 194 funty. Odszkodowanie zostało orzeczone za nieuprawnione potrącenia z wynagrodzenia kobiety, stanowiło równie rekompensatę za niewykorzystany urlop.

Takich sytuacji, z pewnością jest więcej. Ludzie, którzy znajdują się w dramatycznej sytuacji, łatwo padają ofiarą oszustów, zgadzając się na namiastkę tego, co faktycznie powinni dostać i im się należy za ich pracę. Nagłaśnianie takich spraw ma ogromne znaczenie, dla poprawy życia każdej z takich osób.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE