czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieZnana bussineswoman z wyższych sfer

Znana bussineswoman z wyższych sfer

Pracowałam w Januszexo-Grażynexie (firma rodzinna). Szefowa jest znaną bizneswoman, były z nią wywiady i artykuły w gazetach, uchodzi za kobietę sukcesu, osobę z wyższych sfer i inteligencję narodu.

Firma miała kilka oddziałów w Polsce, produkt dostępny ogólnokrajowo i bardzo dobrze oceniany. Niestety nikt nie wie jak to wygląda od środka-wyzysk za najniższą krajową, poniżanie, nieludzkie warunki pracy.

Mówiąc wyzysk mam na myśli-prace praktycznie zawsze z nadgodzinami (oczywiście były dwie umowy, zwykła na etat i zleceniówka na nadgodziny, żeby nie trzeba było płacić większej stawki), często praca ponad 5 dni w tygodniu, święta, niedziele pracujące (czasem wszystkie w miesiącu).

W zakładzie pracy temperatury w lecie sięgały 45 stopni, odzież roboczą trzeba było prać we własnym zakresie (brak jakichkolwiek dodatków), dźwiganie ciężkich rzeczy (nie raz na osobę przypadało 30-40kg), szczury i robaki w magazynie towaru, czasami na zapuszczonym sprzęcie.

Dodatkowo Pani biznesswoman traktowała ludzi jak gówno-wyzwiska i ubliżanie były na porządku dziennym, jak coś szło nie po jej myśli, a często nawet nie z winy pracowników potrafiła podejść do osoby zarządzającej i ubliżać, że jest bezużytecznym debilem, że nic nie robi itp.

Pracowałam tam rok(nie wytrzymałam psychicznie dłużej i się zwolniłam) i w tym czasie mieliśmy 3 omdlenia z powodu przepracowania, jedną osobę z urazem kręgosłupa i jedną w szpitalu z zapaleniem żołądka na tle nerwowym. To był czas covida, ludzie panicznie bali się zostać bez pracy, więc się na to godzili niestety.

Historia jest jednak z happy-endem – z informacji wciąż zwalniających się pracowników wiem, że coraz gorzej z interesem, musieli zostawić tylko jeden oddział, żeby zredukować koszty, a w tym momencie od kilku miesięcy nie wypłacają pensji pracownikom. Serdecznie pozdrawiam Kryniu! Karma wraca!

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE