czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieDorabianie przez pracownika źle świadczy o firmie

Dorabianie przez pracownika źle świadczy o firmie

Pracowałem w handlu materiałami budowlanymi, a po godzinach w domu dorabiałem robiąc małe fuchy spawalnicze (bramy itp.) Szef wiedział o tym, bo w jego firmie zaopatrywałem się w 90% materiałów zużywanych „po godzinach” (stal, farby, artykuły BHP). Czasem to było więcej, niż moja wypłata, ale zawsze opłacałem wszystko.

Pewnego leniwego dnia chciałem się zerwać pół godziny z pracy, żeby zdążyć do innego sklepu, który posiadał brakujące 10% surowców do produkcji (jakieś ozdobne szyszki czy listki stalowe). Zwykle takie sprawy załatwialiśmy od ręki, najwyżej trzeba było odpracować, ale tym razem wezwał mnie do biura.

Powiedział, że nie życzy sobie, żeby jego pracownicy dorabiali po godzinach, bo to źle świadczy o jego firmie (kiedy jego pracownicy dorabiają), więc powinienem przestać zajmować się tymi pierdołami. Odpowiedziałem, że niezbyt się Szef powinien przejmować tym, co robię po godzinach, zwłaszcza iż to nie koliduje z działalnością handlową, a nawet ją wspomaga, bo ciągle kupuje u Ciebie farby, stal, a klienci mnie znają jako fachowca i często korzystają z mojej rady. Kazał mi to przemyśleć. I przemyślałem,

Nast. dnia rano dałem mu wypowiedzenie, i zacząłem pracować na własny rachunek. Było to ok. 10 lat temu, do dziś zajmuje się spawalnictwem, ale mam w dupie co myśli o tym jakiś Janusz za biurkiem.

Mało tego, jak wchodzę do jego sklepu to czasem sam wychodzi mi „doradzić” i zagaduje jak interesy idą. Ale się rozgadałem. w sumie to m. in. dzięki niemu mam kasę, firmę, dom, żonę, dzieci, klientów, zlecenia, wyposażony warsztat itp. ale wtedy, 10 lat temu to kawał ch*ja był i tyle

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

1 KOMENTARZ

  1. „nie życzy sobie, żeby jego pracownicy dorabiali po godzinach, bo to źle świadczy o jego firmie” – na takie slowa odpowiadamy prostym tekstem: TO PLAC MI TYLE WIECEJ ABYM NIE MUSIAL DORABIAC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE