piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieFirma mem czyli januszex pretendujący na europejskie przedsiębiorstwo

Firma mem czyli januszex pretendujący na europejskie przedsiębiorstwo

Pracowałem kiedyś w firmie zajmującej się obróbką metali, mając spore doświadczenie w branży wybrałem jako nowe miejsce pracy firmę, która po kilku rozmowach z właścicielem wydawała się naprawdę interesującym projektem. Firma raczkująca, jednak widziałem w niej potencjał, więc zaryzykowałem. Wytrzymałem rok, bo to, co się tam działo do tej pory opowiadam przy spotkaniach ze znajomymi, bo jest to typowy przykład jak nie zarządzać firmą.

W skrócie, maszyny do obróbki oczywiście w leasingach, jak maszyny miały przestoje, to właściciel był obrażony na cały świat, bo „stoją i nie zarabiają”. Przez rok miałem 3 kierowników, co do tej pory jest dla mnie kompletnym absurdem. O legendarnych premiach nawet nie wspominam, bo w wielu firmach są legendarne premie, wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie widział😎.

Co 2-3 miesiące huczne zebranie pod nazwą: „Nazwa firmy 2.0; 3.0; 4;0” w skrócie milion pomysłów i obietnic bez pokrycia. Po jednych z takich spotkań chyba „Nazwa firmy 5.0” okazało się, że firma ma aspiracje na podboje europejskiego rynku, więc dyrektor już przestał być dyrektorem i stał się CEO, pani, która przekładała papiery i nie potrafiła podliczyć godzin stała się Office Managerem itp, z dnia na dzień zrobiło się europejsko.

Przez rok pracy przeżyłem też 2, albo 3 restrukturyzacje, zmiany nazwy, podział na spółki itp. Oczywiście jako firma europejska, dbano należycie od PR, więc sesje zdjęciowe i wyrafinowana strona www to podstawa, niestety rotacja pracowników była tak duża, że po pewnym czasie porzucono pomysł zdjęcia grupowego.

Jednym z hitów było dla mnie, gdy chłopak po okresie próbnym dostał kolejną umowę z niższą stawką niż na okresie próbnym😎 Firma nie lubiła również płacić faktur, więc w dobie XXI wieku szybko pojawiły się negatywne komentarze w opiniach Google, więc zmieniano nazwę firmy🧐

Do tej pory jak wspominam to kręci mi się łezka w oku, szkoda straconego roku, ale kto błędów nie popełnia🙂 Taka firma mem 😃

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE