czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsySiostra premiera na fikcyjnym etacie?

Siostra premiera na fikcyjnym etacie?

Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł, w którym wskazała, że siostra premiera Mateusza Morawieckiego była zatrudniona na fikcyjnym etacie w Urzędzie Miasta w Trzebnicy.

Do tych rewelacji odniósł się szef rządu. Stwierdził, że w sądzie ostatecznie będzie można wykazać prawdę, oraz że ma przekonanie, że praca była wykonywana realnie.

Informacje GW dotyczą roku 2019, kiedy to podobno siostra premiera Anna Morawiecka była zatrudniona na fikcyjnym etacie w UM w Trzebnicy.

Gazeta Wyborcza podaje: „Miała pracować jako «pomoc administracyjna» w referacie w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, który – wg NIK – nawet nie istniał. Wyszło to na jaw po tym, jak do urzędu weszli policjanci z wydziału do walki z korupcją”

Premier skomentował sprawę na konferencji prasowej w podwarszawskich Ząbkach. Przyznał, że artykułu na temat swojej siostry w GW nie czytał. Zapowiedział jednak podjęcie stanowczych kroków przeciwko dziennikowi.

Premier powiedział:

„Mam przekonanie, że praca wykonywana była rzetelnie, realnie, a w świetle tego typu informacji, jeśli zostały przedstawione, to zapewne strony się spotkają w sądzie. Tam można będzie ostatecznie wykazać prawdę, bo jak inaczej postępować wobec różnego rodzaju kalumnii i insynuacji”

A Waszym zdaniem stanowisko mogło być fikcyjne? Sprawa z pewnością zostanie wyjaśniona.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE