piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieSkierowanie do pracy przez urząd pracy

Skierowanie do pracy przez urząd pracy

Dostałam skierowanie z urzędu pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie meblowym. Nie mam doświadczenia, ale pani w urzędzie nalega. Idę na wyznaczoną datę i godzinę. W kolejce ze mną stoi z 30 osób.

Pani przeprowadzająca rekrutację mówi nagle na głos „wszyscy którzy nie mają doświadczenia w takiej pracy proszeni są o opuszczenie pomieszczenia”. Kilka osób zaczęło się kłócić, że to z urzędu pracy, że mają wezwanie, że tak im kazali w urzędzie.

Na co pani z rekrutacji odpowiada że jej nie obchodzi co urząd pracy ma do powiedzenia bo ona dała im wytyczne, jakich osób potrzebuje, i nie ma czasu na 100 rozmów z osobami, które nie spełniają nawet podstawy jej oczekiwań.

Ponad połowa opuściła pomieszczenie i udała się prosto do urzędu pracy. Jedna z urzędnic widząc wkur***** tłum powiedziała, że przecież i tak szukamy pracy to, co nam szkodzi przejść się na rekrutację. Rekrutację gdzie z góry wiadomo, że oferta nie jest dla nas.

Śmieszne było, przeprosiny? Nie, bo po co. Szacunek dla naszego zmarnowanego czasu? Od tamtej pory nie brałam żadnych ofert od nich. Sama znalazłam staż, a potem pracę.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE