piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPiekielni szefowieSzkolenie nowego pracownika za kawę

Szkolenie nowego pracownika za kawę

Mój facet dostał lepszą propozycję z lepszymi perspektywami, więc złożył wymówienie. Trochę nas dziwiło, że na jego miejsce nikogo nie rekrutują, nikt nie przyszedł kilka dni wcześniej, żeby się wdrożyć, lekko przeszkolić (jego szkoliła i wdrażała w obowiązki osoba, która poprzednio zajmowała to stanowisko i przeskoczyła o oczko wyżej). Może nie planują zapełnić wakatu. No trudno, nie nasz cyrk, nie nasze małpy.

Chłop poszedł pierwszego do nowej firmy, pracuje mu się dobrze aż tu wczoraj dzwoni do niego telefon. Pani z HR z poprzedniego miejsca pracy. Czy nie może wpaść na chwilę przekazać obowiązki i przeszkolić nową osobę, bo oni właśnie rekrutowali jego następcę.

Rychło w czas.

A ile taka chwila ma trwać? Tak ze 2-3 dni, w porywach do 4. A ile za taką usługę mu zapłacą, bo w końcu w dzisiejszych czasach wiedza i szkolenia kosztują, w umowie nie miał, że musi się stawić po okresie zatrudnienia i kogokolwiek szkolić. He he he, dobrą kawę mu zrobią i ciasto, potem może na piwko wyskoczą starą ekipą. He he he.

Podsumowując: była firma oczekiwała, że zdezerteruje na 2-4 dni z nowej pracy (innej możliwości nie widzę skoro pracuje tam ledwo 4 tygodnie) i za kawę, i ciasto przeszkoli im nowego pracownika.

Na wieść, że niestety jej oferta zostaje odrzucona pani z HR stwierdziła, że zadzwoni jutro (czyli dziś), może się namyśli.

Nie wierzyłam, że zadzwoni, ale zadzwoniła. Chyba ponowna odmowa złamała jej serce, bo na koniec zapytała się co ona ma teraz zrobić. No, ale to już nie nasz problem.

Ciekawi mnie tylko ile kaw i ciast pani z HR dostaje jak przychodzi dzień wypłaty.

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

DODAJ SWOJĄ HISTORIĘ

Najpopularniejsze z 7 dni

NAJNOWSZE KOMENTARZE